הוסטלים – לא מה שחשבתם…

הוסטלים

למה כדאי לכם להתארח בהוסטלים בטיול

את ברונו ומרסלו הברזילאים הכרתי בהוסטל בפריז, בילינו יחד כמה לילות, ואפילו קיבלתי הזמנה אישית להתארח אצלם בפברואר בקרנבל.

 

את אמנדה הכרתי בהוסטל בבולוניה, עוד לפני שראיתי אותה, חשבתי שמדובר בנערת ליווי. כל דבר בפרטי הלבוש שלה היא צעקני וקיטשי. הנעליים האדומות, הטרולי הפרחוני, וז’קט העור הבורדו, כולם היו מסודרים על הקיר כמו חיילים. כשהכרתי אותה, היא נתגלתה כבחורה כל כך מרתקת, ושונה מהאימג’ שהיה לי בראש (אבל היא עבדה גם עבדה בלילות… בחיי. אבל לא במה שאתם חושבים).

 

את צביקה פגשתי בהוסטל בפרו. החיבור ביניינו היה כל כך אינסטנקטיבי וטוב, שהמשכנו לטייל עוד חודש ביחד, ולולי היה צריך לחזור לארץ ללימודים, היינו מטיילים הרבה יותר.

 

את דיוויד ואמה הסקוטים הכרתי במטבח המשותף של ההוסטל בלובליאנה. פגשתי אותם שם בעיצומו של המסע הרכוב המרתק שלהם באופנוע לאורך דרך המשי, מבריטניה ועד לסין.

הוסטלים
אני, ברונו ומרסלו הברזילאים על רקע המולאן רוז' בפריז

והיו גם חוויות מוזרות...

בגראץ, שהו איתי בערב בחדר בחורה אוקראינית מקסימה, ובחור אוסטרי חביב. יצאתי העירה לכמה דרינקים, חזרתי, ישנתי, קמתי, והפלא ופלא, אני רואה מולי שני טורקים גדולים ומזוקנים, שנראו כאילו ברחו מאיזה כלא באיסטנבול (סתם, הם היו דיי חביבים). מאיפה אתה שאלו אותי? ”אני? ממ מ מלטה”.

”אהה… מלטה”, הם אמרו כשמבט מבולבל לעיניהם. מנסים כנראה לחשב היכן נמצאת מלטה על המפה. בעודם מבולבלים, עשיתי להם תרגיל 2 בספר וברחתי משם באלגנטיות.

 

בוינה קיבלתי חדר עם ארבע מיטות, ונאמר לי שכולן מלאות. פיללתי שבחדר תהייה לפחות אחת מבנות המין היפה. גם פה, יצאתי העירה לכמה דרינקים וחזרתי לחדר. כשהגעתי, החדר היה חשוך, וכל המיטות אכן היו מלאות. מכולן נשמעו גם נחירות רמות. אבל מה-זה רמות…

”ריבונו של עולם!? מה ביקשתי? בחורה אחת! לא הייתי גרידי – אחת, ומה קיבלתי? נגרייה”

כשקמתי בבוקר, נוכחתי שלא היו אלה שלושה גברים, אלא שלוש בנות אמריקאיות מתוקות.

 

אז למה לי לישון בהוסטל?

השינה בהוסטל לא נועדה רק ליחידים ולחיסכון כלכלי. ההוויה החברתית היא כבר מזמן מטרה בפני עצמה, ולטעמי, היא הרבה יותר כיפית מאשר שינה במלון.
 

היום, ההוסטלים הם ממש לא מה שמצטייר לחלקכם בראש. הם מעוצבים בצורה שיקית וצעירה, מאובזרים במיטות טובות (ולעיתים אף תאי שינה אישיים), שקעי חשמל רבים, מנורות ליילה ותאי אחסון. הכל נקי, נוח, ומתוכנן למקסימום פרטיות ונוחות בתוך המרחב המשותף.

 

הוסטלים
תאי השינה בדופא הוסטל, בולוניה

הלובי של ההוסטל תמיד יהיה מקום שכיף להתפנן בו ולהכיר אנשים. הרבה פעמים יהיו גם בר, מסעדה ואפילו בריכה. ממש פאנג’ויה. מעבר לחווית ההיכרות האישית עם אנשים מכל העולם, תוכלו גם לשתף איתם לוקיישנים שווים לביקור, לאכול ולבלות.

 

המיקום של הוסטל יהיה לרוב במרכז העניינים של העיר או במרכז התחבורה הציבורית שלה, כך שקל יהיה להגיע מיעד אחר. וכאן מגיע גם היתרון הכלכלי המשמעותי, בעיקר במדינות מערביות – אתם לנים במרכז העניינים מבלי לפשוט את הרגל.

 

”זה לא בישבילי” אנשים אומרים. אז זהו, שזה כן. אם לא תנסה לא תדע. מה זה משנה בני כמה אתם? צאו מהקומפורט זון, נסו דברים חדשים, רק טוב יצא לכם מזה.