הפסטיבל של ג'ודפור

הפסטיבל של ג'ודפור, רג'סטאן, ג'ודפור
הפסטיבל של ג'ודפור - פרטים בתחתית הפוסט

סיפורה של ג'ודפור-העיר הכי אנדרייטד ברג'סטאן

אמרתי לחבר'ה שאני רוצה לקפוץ לג'ודפור. בתמונות היא נראית יפה ומסקרנת, והאמת שבא לי משהו קצת שונה מהמיינסטרים של שביל החומוס, לחוות עיר הודית אמיתית עם תרבות והיסטוריה מעניינים.

ומה אמרו החבר'ה?

"היא משעממת!"

"מסריחה!"

"אין מה לעצור שם"

"חבל אחי, תן עוד יומיים בפושקר. יש שם גסט האוס עם בריכה"

שמה של ג'ודפור לא הולך לפניה בקרב המטיילים הישראלים, ושלא בצדק! זו עיר עוצמתית מאד, אחת הערים החשובות והמשפיעות של רג'סטאן, וללא ספק אחת היפות שבהן.

ג'ודפור בתרגום חופשי לעברית משמעו העיר הכחולה, ואכן מרבית מבתי העיר העתיקה צבועים בכחול-תכלת, מה שמקנה לעיר יופי מיוחד מכל נקודת תצפית (ולא חסר…) הייתי ממליץ להקדיש לביקור בעיר לפחות יומיים, כדי להספיק לספוג את האווירה המיוחדת שלה, ולראות את האטרקציות המרכזיות.

אז מה יש לעשות פה?

לבקר במבצר הענקMeherangarh Fort היושב לו בראש הר נישא ובולט מכל מקום בעיר. זהו בהחלט אחד המבצרים היפים והעוצמתיים ברג'סטאן כולה, הן מבחוץ והן מבפנים. מומלץ להקדיש לביקור במבצר חצי יום, כדי להספיק ולהתרשם משלל החצרות, החומות, המתחמים הפנימיים והמבנים, וכמובן – לנוף המשגע הנשקף ממנו אל העיר הכחולה והמדבר.

המבצר של ג'ודפור, ג'ודפור, רג'סטאן
המבצר של ג'ודפור במבט מהעיר

בסמוך למבצר הגדול של העיר, שוכן לו Jaswant Thada שהוא למעשה מוזוליאום שבנה המהרג'ה סרדר סינג לזכר אביו.

ארמון Umaid Bhawan הוא ארמון מרשים מאד שנבנה על ידי משפחת המלוכה של ג'ודפור בראשית המאה ה-20, בעיקר כדי להשקיט תסכול בקרב פשוטי העם בעת תקופת הרעב ששררה בהודו, ולספק להם מקומות עבודה. הארמון עצום בגודלו, ומשמש עד היום למגורי משפחת המהרג'ה של ג'ודפור. חלקו של הארמון משמש כמלון, ותוכלו ללון בו תמורת תשלום צנוע של כמה עשרות אלפי רופה. אגף נוסף במלון (צנוע בגודלו יש לומר) משמש כמוזיאון ובו בין היתר גם תצוגת המכוניות של המהרג'ה.

taj umaid bhawan palace jodhpur
ארמון Umaid Bhawan

השוק של ג'ודפור – אחד השווקים האותנטיים והתוססים שראיתי בהודו. תמצאו פה כל דבר אפשרי, מבדים, בגדים, כלי בית (כן אני יודע שזה לא פרקטי להביא לאמא סרוויס חרסינה מהודו, אבל רק בקטע אינפורמטיבי) מוצרי עור תוצרת מקומית, תכשיטים ומה לא בעצם.

זהו, עד לפה התיאור היבש, ועכשיו – לכיף האמיתי!

הפסטיבל של ג'ודפור, רג'סטאן, הודו

הפסטיבל של ג'ודפור

אם יזדמן לכם להגיע לג'ודפור בחודש אוקטובר, או ליתר דיוק בין 29.10.2020-2.11.2020 השנה, אל תחמיצו את הפסטיבל השנתי הנערך בעיר. הפסטיבל משלב מופעי תרבות ופולקלור ראג'סטאניים ברוב הנקודות המרכזיות של העיר, כשהמופעים המרכזיים מתרחשים לרוב במבצר הגדול.

הפסטיבל של ג'ודפור, הודו, רג'סטאן
snir's spots בלוג הטיולים של שניר
אני וחברים בפסטיבל

ריקודים, תלבושות מסורתיות, חרבות, נגנים, רקדנים ומה לא בעצם, כל העיר לובשת חג ויוצאת לרחובות ולרחבת המבצר, וזה נראה נשמע ומרגיש כל כך יפה וטוב.אז ג'ודפור רבותי!

תנו לה צ'אנס, מבטיח שהיא תהייה טובה אליכם!