פסטיבל הבירה של שטוטגארט

פסטיבל הבירה של שטוטגרט, שטוטגרט, גרמניה
פסטיבל הבירה של שטוטגארט, פרטים בתחתית העמוד

למה דווקא שטוטגארט? ואף מילה על האוקטוברפסט...

כמו אחיו הגדול ממינכן, גם בפסטיבל הבירה של שטוטגרט ה-CANNSTATTER WASEN, תמצאו לונה פארק רחב ידיים, מתקני שעשועים, דוכני אוכל רחוב (כמובן, גם נקניקיות) ובירה, המון המון בירה…

 

אז מה שונה בין השניים אתם שואלים את עצמכם? ובכן, בעוד תושבי מינכן (ויחד עימם המוני המוני (המוני) תיירים) חוגגים את האוקטוברפסט בסוף ספטמבר, הרי שה-CANNSTATTER WASEN נחגג פעמיים בשנה: באביב (אפריל-מאי) ובסתיו (ספטמבר-אוקטובר).

 

יתרון נוסף לפסטיבל של שטוטגרט הוא שעל אף היותו פסטיבל הבירה השני בגודלו בגרמניה, הוא אינו מתויר כל כך כמו אחיו הגדול ממינכן, ותהנו בו מחוויה אותנטית ומקורית יותר.

 

מסופר שמסורת הפסטיבל החלה בשנת 1818, עת נתן המלך ווילאם הראשון את חסותו לפסטיבל שהגיע לאחר תקופת בצורת ארוכה. הפסטיבל הוא הזדמנות פז לחגוג פסטיבל בירה גרמני אמיתי באביב, עם כל ההוויה הגרמנית המסורתית. היכנסו לאחד הביתנים, ומהר מאד תמצאו את עצמכם עומדים על השולחנות, חוגגים עם אלפי אנשים שמחים שאינכם מכירים, ומקישים כוסות של ליטר בירה אחת בשנייה למשמע ברכת "פרוסט" המסורתית ולצלילי הופעות חיות מעולות הנערכות מדי ערב.

שטוטגרט, פסטיבל הבירה של שטוטגרט
אחד מאוהלי הבירה בפסטיבל. הופעות חיות נערכות מדי ערב

מידע כללי על הפסטיבל

שימו לב – הכניסה לפסטיבל היא חינמית! למי מביניכם שירצה לבקר באוהלי הבירה השונים בהם נערכות החגיגות האמיתיות (אם הגעתם עד לפה איך אפשר שלא?) מומלץ מאד להגיע בשעות הערב המוקדמות או לחסוך את כאב הראש ולהזמין מקומות מראש באתר הפסטיבל.

 

ההזמנה כרוכה לרוב במינימום הזמנה בגובה של של כוס בירה ומנת אוכל לאדם, ובמינימום סועדים. בסופי שבוע הפסטיבל עמוס במיוחד, ואם אין לכם הזמנה לאוהל מסוים, מומלץ להגיע לפני השעה 16:00.

ליטר בירה בפסטיבל יעלה לכם כ-11 יורו לערך, ותוכלו כמובן גם ליהנות מאוכל מקומי משובח, כמו עוף בגריל עם סלט תפוחי אדמה, כמו גם עשרות דוכני אוכל רחוב גרמני מסורתי שיחכו לכם בחוץ.

נקניקיות גרמניות, פרנקפורטר, פסטיבל הבירה של שטוטגרט
אוכל גרמני מסורתי בפסטיבל הבירה של שטוטגארט - נקניקיות עוף, בקר ובקר נמוך...

הפסטיבל הוא למעשה מתחם לונה פארק ענקי, וגם הילדים שלא לוגמים בירה לא יצאו מקופחים – ימי רביעי בפסטיבל מוקדשים למשפחות עם שלל אטרקציות מיוחדות והפתעות לילדים.

מחירי המלונות בעיר נוטים להאמיר בתקופת הפסטיבל, אז מומלץ להזמין מראש. מי שיגיע לביקור בעיר יוכל גם להנות משלל האטרקציות שהיא מציעה, רחוב koenigstrasse המפורסם, גן החיות והגן הבוטני וילהלמה, ולחובבי הרכב- מוזיאון מרצדס-בנס ומוזיאון פורשה.

שדה התעופה הקרוב ביותר לעיר אליו יש טיסות ישירות מישראל הוא באדן באדן המרוחק כשעה נסיעה מן העיר (לשטוטגארט שדה תעופה בינלאומי, אך אין אליו טיסות ישירות סדירות מישראל). ניתן להגיע לשטוטגארט גם דרך שדה התעופה של מינכן הסמוכה (כשעתיים נסיעה), פרנקפורט, נירנברג ובאזל.

פסטיבל האביב השנה (2020) בוטל בשל הקורונה…

פסטיבל הבירה המרכזי יערך השנה ב-25 בספטמבר עד 22 באוקטובר 2020.

אז פרוסט!